26. prvenstvo u gađanju glinenih golubova u disciplini “Trap”

Lovački savez županije Vukovarsko-srijemske održao je 26. prvenstvo u gađanju glinenih golubova u disciplini „Trap“. Prije početka sezone pucanja sastavljen je kalendar takmičenja za cijelu godinu, javilo se dosta zainteresiranih udruga, a kao i prijašnjih godina ovome takmičenju su se pridruživale i ekipe iz  Brodsko-posavske i Požeško-slavonske županije, a polako su nam se počeli vraćati i strijelci iz susjedne Bosne i Hercegovine, tako da se svake nedjelje negdje pucalo.

Dana 07. kolovoza 2022. godine održano je županijsko ekipno i pojedinačno završno prvenstvo u gađanju glinenih golubova u disciplini „Trap“.  Domaćin takmičenja je bila Lovačka udruga „Gaj“ Županja, koja je u potpunosti opravdala ukazano im povjerenje za organizacijom ovoga takmičenja.

Za pojedinačno takmičenje ovo je bilo V. i završno kolo, a u obzir su se uzimala tri najbolja rezultata iz svih pet kola, tako da je na kraju ovoga ciklusa takmičenja proglašeno 6 najboljih strijelaca, koji su pucali i dodatnu finalnu seriju od 15 golubova i koji će činiti ekipu Lovačkog saveza županije Vukovarsko-srijemske na predstojećem državnom prvenstvu. Ovo je također bilo i ekipno prvenstvo gdje je nastupilo 10 ekipa.

Ove godine pobjednik ekipnog dijela je bilo Lovačko društvo   „Jastreb“ iz Starih Jankovaca u sastavu: Domagoj Bekavac, Ivan Alilović, Atila Kratofil, Vlado Bekavac i Josip Živković kojem je ovom prilikom pripao i prelazni pehar.

Postignuti rezultati su slijedeći:

Ekipno:

I   mjesto L.D. „Jastreb“  Stari Jankovci                     106    golubova

II  mjesto L.U. „Gaj“  Županja                                       89           „

III  mjesto  L.U. „Srndać“  Ilok                                     88           „

Pojedinačno (pucano na 105 golubova), a redoslijed je slijedeći:

1. Marijan  Karabalić                 101                              LU „Gaj“ Županja
  2. Domagoj  Bekavac                100                              LD „Jastreb“ Stari Jankovci
  3. Ivan Karabalić                         96                              LU „Gaj“Županja
  4. Ivan  Alilović                           94                              LD „Jastreb“ Stari Jankovci
  5. Stjepan  Šišaković                    92                              LU „Srndać“  Ilok
  6. Nikola  Živković                      83                              LD „Jelen“  Gaboš

Ovogodišnji pojedinačni pobjednik je Marijan Karabalić sa pogođenih 101 od 105 golubova, te mu  je  pripao  i prijelazni pehar.

Pojedinačni pobjednici Vukovarsko-srijemske sa predsjednikom Blaženkom Bajić i tajnikom Saveza Mirkom Babić.

Ekipa  LD „Jastreb“  Stari Jankovci – ekipni pobjednici